24.02.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Známe nejlepší sportovce města Jičína za rok 2015

Známe nejlepší sportovce města Jičína za rok 2015
Úvodní slovo pronesl starosta města JUDr. Jan Malý
V pondělí 7. března 2016 proběhlo v Porotním sále jičínského zámku slavnostní vyhlášení „Sportovce města Jičína za rok 2015“. Při této příležitosti se sešlo na dvě stovky sportovců, trenérů a fanou... 
13.březen 2016 - 10:00

Vyhlášeny byly výsledky hlasování v anketě o nejlepší jednotlivce, kluby, veterány i handicapované sportovce. Mnozí z nich jsou mistry České republiky, někteří dokonce Evropy či světa. Ocenění za celoživotní práci v oblasti sportu pak získal pan František Rychna, hokejista, tenista i sportovní funkcionář.

V závěru minulého roku nominovaly sportovní oddíly a kluby do ankety Sportovec města Jičína své zástupce. V oblasti jednotlivců bylo navrženo celkem 65 sportovců z více jak čtrnácti různých odvětví sportu, v oblasti družstev bylo nominováno 18 oddílů a klubů. Jednotlivci byli rozděleni do tří kategorií - dospělí, do 19-ti let a do 14-ti let. Nominováni byli také sportovci v oblastech „Veteránského sportu“ a „Zdravotně postižených sportovců“.


Následně byla vyhlášena anketa pro veřejnost, kde mohli obyvatelé během ledna hlasovat pomocí hlasovacích lístků anebo na internetu. Ankety formou hlasovacích lístků se zúčastnilo téměř 100 občanů, hlasování po internetu několik dalších stovek tipujících.   

Ve třech kategoriích bylo v Porotním sále oceněno 30 sportovců v oblasti jednotlivců, 9 klubů a oddílů v oblasti družstev a dva nejúspěšnější handicapovaní sportovci a tři veteráni. Součástí slavnostního vyhlášení bylo i ocenění sportovní osobnosti za celoživotní práci ve sportu. Toto ocenění získal pan František Rychna, celoživotní sportovec a funkcionář mnoha jičínských klubů.

„Tento rodák z Jičína hrál od mládí hokej, nejdříve v žákovských kategoriích, pak v mužských soutěžích. Působil jako trenér hokejového áčka mužů, závodně hrál i tenis, pozemní hokej, a věnoval se cyklistice. V letech 1951 se spolu s dalšími nadšenci zasloužil o vybudování prvního zimního stadionu v Jičíně ještě s přírodním ledem. Poté byl zaměstnancem Automotoklubu v Jičíně, zároveň pracoval v ústředním AMK jako technický komisař motocyklových a automobilových závodů. Pracoval i jako správce na tenisových kurtech TJ Jičín. V letech 1990-96 byl předsedou oddílu ledního hokeje a ovlivnil zásadním způsobem přípravu na výstavbu zimního stadionu s přichlazovanou plochou. Od roku 1996 až dosud pracuje jako sekretář TJ Jičín. Podařilo se mu získat od Fondu dětí a mládeže budovu v Revoluční ulici, kde je kuželna a kanceláře a následně se mu podařilo prosadit zřízení ubytovny TJ Jičín. V roce 1998 se zasloužil o převod letního stadionu TJ Jičín na město Jičín. Od roku 1996 je členem okresního výkonného výboru ČSTV, nyní Unie sportu Jičínska,“ zaznělo jeho představení z úst moderátora akce a zastupitele Mgr. Miloslava Kůty.

Průběh vyhlášení příjemně zpestřila pěvecká vystoupení žáků Základní umělecké školy J. B. Foerstera za klavírního doprovodu Pavla Krčmárika. Na závěr slavnostního vyhlášení proběhlo i vylosování 9 anketních lístků, jejichž držitelé obdrží permanentky na sportovní utkání v házené, florbalu a hokeji.

„Rád bych touto cestou znovu poblahopřál všem úspěšným sportovcům a zároveň jim popřál hodně sportovních úspěchů do dalších let. Dělají dobré jméno nejenom sami sobě, ale i našemu městu. Jičín dlouhodobě sport podporuje, a to nejenom finančně, ale také některé významné akce spoluorganizuje,“ uvedl k výsledkům starosta města JUDr. Jan Malý. 

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Ing. Magdaléna Doležalová za Městský úřad Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mú)


Zkontrolujte si platnost svých řidičských průkazů

Zkontrolujte si platnost svých řidičských průkazů
V dostatečném předstihu před skončením desetileté platnosti stávajícího řidičského průkazu mohou klienti požádat o nový.

Město Jičín vloni řešilo přes třicet stížností

Město Jičín vloni řešilo přes třicet stížností
Rada města vzala na vědomí zprávu o podaných stížnostech a peticích v loňském roce. Tuto agendu spravuje odbor správních agend.

Jičín rozděluje v dotačních programech přes 4,5 milionu korun

Jičín  rozděluje v dotačních programech přes 4,5 milionu korun
Kultura, sport i cestovní ruch, to jsou oblasti, které Jičín každoročně systémově podporuje v tzv. dotačních programech.

Petr Fiala se zajímal, co trápí obyvatele Královéhradeckého kraje

Petr Fiala se zajímal, co trápí obyvatele Královéhradeckého kraje
Královéhradecký kraj byl v uplynulém týdnu druhým v pořadí, který v rámci série výjezdů do jednotlivých regionů ČR s názvem "Tvoříme program" navštívil předseda ODS Petr Fiala.

Jak bude vypadat obchvat Náchoda?

Jak bude vypadat  obchvat Náchoda?
Občané Náchoda se konečně dočkají stavby obchvatu města. Stavba, na kterou čekají už řadu let a je klíčová nejen pro Královéhradecký region, ale i celou Českou republiku, vyřeší celou řadu problémů spojených s tranzitní dopravou.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky